Litva
V období rokov 2000 až 2003 bol Tefft americkým veľvyslancom v Litve. Počas jeho pôsobenia vypukla vlna protiruských nálad. Rusko pritom Litvu nijako neohrozovalo, protiruské nálady nemali opodstatnenie ani z historického pohľadu. Vláda však zaviedla nacionalistické zákony, ktoré boli namierené proti Rusom v krajine. Bol to Tefft, ktorý z americkej ambasády za pomoci množstva peňazí a nakúpených agitátorov poštval ľudí proti všetkému ruskému. V tom období NATO začalo politiku rozmiestňovania rakiet a vojenských základní v krajinách hraničiacich s Ruskom.
Gruzínsko
V rokoch 2005 až 2009 bol americkým veľvyslancom v Gruzínsku. Opäť v krajine susediacej s Ruskom, ktorej smerovanie sa za jeho éry úplne otočilo a použili ju ako nástroj proti Moskve. Počas svojho účinkovania v Tbilisi SŠA vykonávali v Gruzínsku štátom podporovaný terorizmus, v rámci ktorého za pomoci miliárd amerických dolárov najímali, školili a vyzbrojovali teroristov. Gruzínske vojsko zaútočilo 8. augusta 2008 na Južné Osetsko a Abcházsko na príkaz Saakašviliho práve počas jeho pôsobenia, so súhlasom vlády SŠA. Rusko vedelo, že k útoku dôjde a behom troch dní ho úspešne odrazilo.
Ukrajina
Od 20. novembra 2009 začal pôsobiť na Ukrajine. Jeho predchodca sa márne snažil zvrhnúť Viktora Janukoviča. Plán sa nevydaril, pretože Ukrajinci si ho zvolili znovu, aj keď ho predtým zosadilo údajne "populárne povstanie". Tefft sa rozhodol využiť pomoc neonacistov a vlnou propagandy nacionalizmu vyvolať nové nepokoje. Krvavé dôsledky tejto infiltrácie sme videli všetci. Teroristi, ktorí boli nasadení v Gruzínsku, sa objavili na Majdane, strieľali na civilistov a políciu a opäť zmizli v Gruzínsku. 22. februára 2014 sa násilný puč podarilo "úspešne" dokončiť.
Rusko
Všade tam, kde pôsobil ako veľvyslanec, vyvolal tento diplomatický pitbull iba problémy. Americký režim ho nasadil všade tam, kde chcel ľudí popudiť proti vláde alebo štvať proti Rusku. Jeho najnovšou úlohou je očividne poštvať ruské obyvateľstvo proti prezidentovi Putinovi.
V Rusku preto koluje po internete nasledujúci názor:
"Odkedy prišiel aktuálny americký veľvyslanec do Ruska, zavraždili Nemcova. Keď pôsobil v Gruzínsku, zavraždili Žvaniju, a na Ukrajine Gongadzeho. Náhoda?"
Všetci traja boli prominentní predstavitelia opozície a ich smrť zakaždým vyvolala politické nepokoje.
Komentár: Na Slovensku zatiaľ múti vody iný diplomat. Aké sú jeho úlohy? Kto sú jeho pomáhači? Bude aj na Slovensku tiecť krv pre cudzie záujmy? A za koľko?