Quantcast
Viewing all articles
Browse latest Browse all 51960

Bezštruktúrne riadenie v slovenskej praxi

Našiel som na internete:
Dnes som sa stretla so susedom, je to mlady chalan, ktory minuly rok skoncil jednu z beztvárých stredných skol ,ktore sa po pade komunizmu vyrojili ako muchy a vlastne namiesto vedomosti a zrucnosti ziskal akurat tak maturitne vysvedcenie v odbore, po ktorom na slovenskom trhu prace nie je dopyt.
Chalan je od skoly nezamestnany a chodi pravidelne na urad prace. Samozrejme, ze ho napadlo poziadat uradnicku o rekvalifikaciu, ale uradnicka mu odpovedala, ze momentalne ziadnu rekvalifikaciu neorganizuju a ze v buducnosti planuju organizovat rekvalifikaciu na "opatrovatelku".
Ked sa chlapec opytal, ci budu organizovat nejaku rekvalifikaciu na nejake "remeslo", povedzme stolar, tesar, murar, zvarac, obrabac kovov alebo podobne, dostal jasnu odpoved NIE, a ze s nicim podobnym ani do buducna nech nepocita.
Preco na to narazam? Rekvalifikaciu totizto poskytuju LEN na odbornosti, po ktorych NIE JE dopyt na slovenskom trhu prace, ale cuduj sa svete - na trhu prace v Rakusku, Svajciarsku a Nemecku opatrovatelky pre starych ludi za minimalnu mzdu potrebuju.
Zaujimave, je ze po remeselnych odbornostiach na slovensku dopyt JE, sikovny stolar alebo tesar si bez problemov zakaznikov najde aj na zivnost - ale NIE JE V ZAUJME SLOVENSKEHO URADNIKA A VLADY vychovavat pracovnikov pre Slovensko, ale onuce a upratovacky pre panov v zapadnej Europe a takto tichym nenapadnym sposobom podporovat vystahovalectvo slovakov do zapadnej Europy.
Prosim, vyjadrite sa k veci, vdacna budem za kazdy nazor ....:)
Čo dodať? Krásna ukážka bezštruktúrneho riadenia v slovenskej praxi.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 51960