Konečne je šanca vrátiť Slovensku jeho prirodzenú podobu, v ktorej sedlák nie je nadávka. Jahnátkov program malých roľníckych spolkov môže zbaviť Slovensko nomádskych plechových hál zahraničných investorov. Rozbujneli sa počas bašovania Mikloša v jeho tejtokrajine ako metastázy a slobodní ľudia, ktorých predkovia dokázali na roli prežiť tisícročia, v nich balili sim karty za 280 eur čistého mesačne plus gastrolístky. Táto tupá a frustrujúca práca je napríklad v Nemecku vyhradená len pre väzňov, a dokonca za vyšší príjem. Plus k tomu majú zločinci na rozdiel od slobodných ľudí v tejtokrajine garantovanú strechu nad hlavou a trikrát denne stravu. Keď našli zahraniční investori - naši spasitelia lacnejšiu pracovnú silu než je Slovač, napríklad kdesi v Mjanmarsku, spakovali sa a halu nechali slovenskému vidieku ako dar - ako ekologickú záťaž.
Obdobná renesancia roľníctva je v Rusku, kde záujemcovia dostanú kus role a k tomu malý dom. Ostatné je na ich roľníckej kreativite. Zrejme každý, kto na úrodných pláňach Slovenska balil v plechovej búde sim karty osem hodín denne, mínus pol hodina na vyšťanie sa a nažranie, vydoluje zo svojho vnútra spod povlaku meštiackej dekadencie zdravý roľnícky fundament a objaví radosť zo zmysluplnej práce.
Zostáva len veriť, že Jahnátkov zelený program malých roľníckych spolkov, sabotujúci reťazce s korporátnymi chemikáliami predávanými ako potraviny, nebude označený za neonacistický.
Súčasťou osamostatnenia sa je aj vlastné hospodárenie s energiami. Jednou z ciest bola podpora inštalácie slnečných kolektorov, ktorú zaviedol Jahnátek v roku 2009. Záujem bol veľký. Minulá vláda modrej čvargy samozrejme pamätala na likvidáciu nebezpečnej samostatnosti. Minister Miškov hneď naplánoval znížiť dotácie na slnečné kolektory a ušetrené peniaze použiť na "stimuly pre investorov".
Pé es: Výsmech ruskému mlieku a ruskému spôsobu života v podaní korporátnej západnej propagandy