Spravodajskou činnosťou bolo zistené, že záujmy P. a I. WEISSA v Ruskej federácii v rámci deblokácií ruského dlhu aktívne loboval rusko-izraelský podnikateľ Arkadij GAJDAMAK. Táto osoba počas 90.rokov disponovala značným vplyvom v sfére ruského zbrojárenského biznisu.
K osobe Arkadija GAJDAMAKA a jeho aktivitám boli spravodajskou činnosťou zhromaždené nasledovné poznatky. Na nelegálnom trhu pre obchodovanie so zbraňami sa stal známym v období 1993 - 1994, keď napriek medzinárodnému embargu predal veľký náklad zbraní a vojenskej techniky Angole, kde v tom čase prebiehala občianska vojna. Ako nákupca zbraní vystúpil vtedajší prezident Angoly José Eduardo dos SANTOS. Partnerom Gajdamaka v danom obchode bol francúzsky podnikateľ Pier FALCONE. S GAJDAMAKOM taktiež aktívne kontaktoval aj syn prezidenta Francúzska - Jean-Christophe MITTERAND. Francúzsko, ktoré sa snažilo získať prístup k angolskej rope, neoficiálne dodávky zbraní do Angoly podporovalo. GAJDAMAK dodával do Angoly ruské zbrane prevažne z krajín bývalej Varšavskej zmluvy. GAJDAMAK nakupoval zbrane aj od spoločnosti PULI, ktorú P. WEISS založil v roku 1992 s cieľom realizácie zásob sovietskych zbraní, ktoré ostali na území SR. Na účel dodávok zbraní do Angoly sa využívali slovenské spoločnosti (OSOS Vrútky, a.s.) a taktiež boli využívané slovenské letiská. Zo záujmového prostredia bola získaná informácia, ktorá potvrdzuje angažovanie sa Pavla WEISSA, ako aj jeho brata Tomáša WEISSA v danom procese.
Bolo zistené a čiastočne zdokumentované, že Richard SULÍK sa intenzívne pokúšal prostredníctvom Mariana KOČNERA ovplyvňovať generálneho prokurátora SR Dobroslava TRNKU s cieľom začať trestné stíhanie vo veci poslanca strany Sloboda a Solidarita Igora MATOVIČA.