V zúfalstve zo situácie, v ktorej sa v dôsledku zločinov voči ruskojazyčnému obyvateľstvu ocitla, siahla kyjevská junta po najťažšom kalibri. Minister obrany Ukrajiny Valerij Geletej (Heletej?) vyhlásil, že Kyjevu sa Ruská federácia "neoficiálne" vyhrážala použitím jadrových zbraní.
Geletejovi, ktorý bude za zverstvá páchané v Novorossiji postavený pred medzinárodný tribunál pre vojnové zločiny a zločiny proti ľudskosti, už zjavne natoľko duní v prázdnej zelenej makovici, že nevie správne priradiť neoficiálne vyhrážky tomu, kto ich naozaj povedal - vlastnej oligarchici.
Na Západe si vtedy nikto z politikov neotvoril papuľu, aby túto mrcinu umravnil. Tá bola ešte natoľko drzá, že s plechovým ksichtom oznámila, že sa "nechala emočne uniesť" a Západ na vyhrážky genocídou Rusov od bývalej premiérky Ukrajiny veľkoryso zabudol. Veď sa vyjadrila len tak, neoficiálne.
My nezabudnime.
Podľa toho, ako kyjevská junta besnie v Donecku a Lugansku, nápad ich kolegyne Tymošenkovej by radi zrealizovali. Našťastie nemajú čím. A tak svoje chcenie, tak explicitne vyjadrené kriminálničkou Tymošenkovou, pripisujú podľa najlepších talmudistických tradícií svojmu oponentovi.
http://nadhlad.com/content/neoficialna-vyhrazka
Překlad, který nechaly zhotovit ParlamentníListy.cz
Roman Smagin: Novosibirská státní pedagogická univerzita
Pro nikoho jistě není tajemstvím, že historie se opakuje. Zákonitosti historických událostí jsou někdy spojovány s teorií cykličnosti vývoje. V minulých dvou letech jsme si připomínali a oslavovali historická rozhodnutí Ruska v takových událostech, podstatných pro dějiny naší země, jako rok 1612, 1812 a 1914.
V souvislosti s tím mám dvě otázky. Jaký je váš vztah k teorii cykličnosti v dějinách naší země? A druhá otázka se týká historické paměti - jak pomáhá nebo může pomoci zachovat váhu a význam ruské společnosti na mezinárodní světové scéně, zabezpečit její rozvoj a nepodlehnout pokusům o vtažení Ruska do otevřeného světového konfliktu?
Děkuji mnohokrát.
V. Putin: Historická paměť - to je nejdůležitější součást naší kultury, naší historie i naší současnosti. A z našich historických zkušeností a historické paměti samozřejmě vycházíme i při pohledu do budoucna. Proto vám mohu říci rovnou, že Rusko je vzdálené tomu, aby se nechalo vtáhnout do jakýchkoli konfliktů velkých rozměrů. To nechceme a nebudeme dělat.
Přirozeně musíme být ovšem připraveni odrazit jakoukoli agresi proti Rusku. Naši partneři, ať se už se jejich státy ocitly v jakýchkoli podmínkách a ať už se přiklánějí k jakékoli zahraničněpolitické doktríně, musí pochopit, že co se týče ozbrojených konfliktů, je lépe se od nás držet dál. Ale já si myslím, že, sláva bohu, nikoho ani nenapadne pouštět se v dnešní době do nějakých zásadních konfliktů s Ruskem.
Rád bych připomněl, že Rusko je jednou z nejsilnějších jaderných mocností. To nejsou slova, ale realita. Naše síly jaderného odstrašování i naše ozbrojené síly jako celek navíc dále zdokonalujeme a upevňujeme. Skutečně jsou stále kompaktnější a efektivnější, skutečně jsou stále modernější z hlediska vybavení nejmodernějšími zbrojními systémy. Pokračujeme ve zvyšování tohoto potenciálu a hodláme tak činit i nadále ne proto, abychom komukoli vyhrožovali, ale proto, abychom se cítili bezpečně a abychom měli v klidu možnost realizovat naše plány v oblasti rozvoje ekonomiky a sociální sféry.
A co se týče cyklů - ano, myslím si, že svět se skutečně rozvíjí podle cyklického scénáře, což podle mého názoru souvisí s tím, že právě cyklický rozvoj ekonomiky je správný a smysluplný. To je ekonomika, kde už je to prakticky dokázáno - a ekonomové, kteří jsou zde přítomni, by to zřejmě mohli říci ještě lépe než já - s tím, že ty cykly jsou různé: malé, velké a tak dále. A ať už je to jakkoli, rozvoj společnosti závisí na rozvoji ekonomiky. Protože rozvoj ekonomiky - přechod z jedné technologické úrovně na druhou - to vše se odráží na životě lidí, to vše má vliv na jejich životní úroveň a blahobyt, na sociální a politickou sféru.
Stačí se jen podívat. Nároky rostou, například v evropských zemích je již nyní, na současné úrovni technologického rozvoje, složité naplňovat stále rostoucí nároky spotřeby. To znamená, že je třeba postupovat nějak jinak: třeba kompenzovatto, co se nedaří, pomocí nějaké zahraniční politiky nebo s pomocí vojenské síly.
V tomto směru velice spoléhám na to, že nejen naše historická paměť, ale i historická paměť celého lidstva nás budou podporovat v hledání mírových řešení jakýchkoli konfliktů, které tímto nebo jiným způsobem vznikaly, vznikají a budou vznikat v budoucnu. My jsme jednoznačně zastánci politického dialogu a hledání kompromisů.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Putin-vydesil-Miroslavu-Nemcovou-a-dalsi-ceske-politiky-Mame-preklad-celeho-jeho-vyjadreni-333010