Nie je to tak dávno čo premiérka Radičová a minister financií Ivan Mikloš, presne podľa partitúry predvolebnej kampane strany SaS, odmietli účasť Slovenskej republiky na koordinovaných bilaterálnych pôžičkách Grécku. Neskôr SDKÚ-DS otočila, a súhlasila so slovenskou účasťou na eurovaloch, pretože vraj pochopila, že otázka nestojí tak, či Grécko požičané dokáže splatiť, alebo nie. V pravicovej koalícii tak vznikol zásadný rozkol, ktorého dôsledkom sú predčasné voľby a zverina s tým súvisiaca.
A práve pri čítaní Miklošovej obhajoby v prebiehajúcej kauze Gorila ma prekvapila jedna informácia, ktorú prezradil o Anne Bubeníkovej:
"O jej manažérskych schopnostiach a skúsenostiach svedčí aj to, že v konkurencii desiatok kandidátov zo všetkých členských krajín EÚ, bola vybratá do trojice expertov, ktorá radí gréckemu privatizačnému fondu a gréckej vláde pri organizácii procesu privatizácie."
Povedal som si: Keby sa Gréci dozvedeli o kauze Gorila, čo by si asi pomysleli o manažérskych schopnostiach Anny Bubeníkovej? A ďalej: Keby sa v EÚ dozvedeli o kauze Gorila, čo by si asi naši partneri pomysleli o podmienkach, ktoré si Ivan Mikloš pri eurovalových vyjednávaniach kládol v mene Slovenskej republiky?
Postupné potvrdzovanie faktov obsiahnutých v spise Gorila by malo dať impulz aj slovenským novinárom, ktorých zmohla náhla investigatívna horúčka, aby preverili, či nám v ministrovi Miklošovi a Pente náhodou nevyrastajú politik a korporácia celoeurópskeho významu.

Řecko rozprodá národní majetek
Řecko: aby mohlo zaplatit část dluhů. Prodej se týká železnic, letišť a přístavů.
http://dealbook.blogs.nytimes.com/2010/06/03/greece-to-sell-assets-to-help-pay-down-deficit/?src=bus
Řecko: aby mohlo zaplatit část dluhů. Prodej se týká železnic, letišť a přístavů.
http://dealbook.blogs.nytimes.com/2010/06/03/greece-to-sell-assets-to-help-pay-down-deficit/?src=bus