Quantcast
Viewing all articles
Browse latest Browse all 50956

Kleptokratická demokracia a extrémisti

Keď čítam niektoré komentáre redaktorov HN, neviem, čo si mám myslieť. Majú nás za idiotov, alebo naozaj veria tým neuveriteľným zlátaninám, ktoré považujú za argumenty ?
...Najväčším hriechom súčasných politických elít nie je to, koľko toho ukradli, ale to, že dláždia cestu k moci politickej spodine ....
Takto znel komentár A. Soltésza ku úspechu M. Kotlebu v regionálnych voľbách. I to je prejavom neuveriteľnej arogancie politikov, a ľudí, ktorí často ich politiku posväcujú. Hoci nie je na nej nič sväté, ale mnoho zločinného.
Kotleba je politickou spodinou, lebo pomenúva súčasné problémy Slovenska neprijateľnými výrazmi. Politickými elitami Slovenska sú ľudia, ktorí vzletne hovoria o morálke, pravde a spravodlivosti - lenže neustále klamú, kradnú a zavádzajú. Kto je teda spodina a kto je elita ?
Skúsme sa teda pozrieť na vývoj kleptokratickej demokracie v Európe po I. svetovej vojne. Tzv. demokracia sa odjakživa riadi pravidlom - čo sa nehodí, prečiarknite. A tak elity po skončení svetovej vojny systematicky ignorovali vývoj, a snažili sa výhradne naplniť vlastné potreby. Nie je žiadnym tajomstvom, že hospodárska kríza v 30. rokoch minulého storočia bola zavinená práve praktikami politikov a špinavosťami finančníkov. Ignoroval sa hlad, bieda, choroby a utrpenie ľudí. Šľachta sa snažila transformovať na buržoáziu, a tiež si nevyberala prostriedky. Výsledkom bol nástup nacizmu, príchod Hitlera k moci v Nemecku a päťdesiat miliónov mŕtvych v ďalšom vojnovom konflikte. A nezabudnime, ako to všetko začínalo - v Mníchove nás predali presne tí istí, čo vtedy i dnes hovoria, že sme spojenci. Spojenci dovtedy, pokiaľ sa im to hodí. Vtedy chceli chrániť svoje úbohé kože, dnes sa snažia zachovať svoje zisky. Vtedy nás predali, a keby bolo treba, predajú nás aj dnes.
Bieda a hlad sú sprievodcom mnohých ľudí na Slovensku aj dnes. Rovnako aj bezprávie. Nielen rómske osady stoja na cudzích pozemkoch - aj mnohé luxusné vily a chaty stoja na cudzích pozemkoch, a často bez akéhokoľvek povolenia. Aj o tom je Kotlebova rétorika, elity sa však (opäť) vyberajú len to, čo sa im hodí.
Mimochodom - kto z našich politikov dokáže otvorene priznať, že máme štvrťmilióna nezamestnaných poľnohospodárov, lebo únia nám platí za pôdu, ktorú neobrábame ? Kto prizná, že následkom tohoto špinavého kroku na zachovanie ziskov rôznych spoločností teraz konzumujeme odpad, za ktorý by hrozili tresty aj za opľúvaného socializmu ? Kto prizná, že súčasné euro-normy sú úplne smiešne oproti bývalým normám ?
Kotleba je ovocím politiky špinavcov ktorí tu vládnu dve desaťročia ... takže, nech si zjedia, čo navarili. A ako prílohu si môžu vychutnať svojich analytikov ...

Viewing all articles
Browse latest Browse all 50956