Skôr ako začnete žrať skúste diskusiu, do polovice ju mám zálohovanú:
"Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Cílem je vytvoření kvalitního interdisciplinárního a mezinárodního týmu v oblasti sociálně vědního výzkumu internetu a nových médií. Kromě českých vědců z oborů psychologie, sociologie či mediálních studií se tak projektu účastní i řada zahraničních expertů."
Z oficiálních stránek: ivdmr.fss.muni.cz/projekt-vito ...
Z oficiálních stránek: ivdmr.fss.muni.cz/projekt-vito ...
Do dlouhodobého výzkumu českých hráčů MMO her, o kterém jsme vás nedávno informovali, se zapojilo už přes 4100 respondentů, ale stále je čas, abyste se zapojili také. Čím více vás bude, tím více reprezentativní budou výsledky. Současná fáze sběru dat skončí už tento čtvrtek 13. června, takže zbývá posledních pár dní na to, abyste obětovali svých 15 minut času a třeba i něco získali - krom dobrého pocitu můžete za vyplnění dotazníku vyhrát i poukázku na nákup elektroniky či her v internetovém obchodě. V článku po rozkliku si můžete ještě jednou přečíst podrobnější informace o výzkumu, jehož výsledky chtějí organizátoři z Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity publikovat i v zahraničních periodicích. Dotazník můžete každopádně vyplnit za tímto odkazem.
Cílem tříletého projektu o několika fázích je zjistit, co ovlivňuje změny hraní v průběhu času. Jaké za tím stojí motivace, životní okolnosti nebo osobní charakteristiky. V první fázi výzkumu byly loni na podzim provedeny rozsáhlé rozhovory s padesátkou hráčů MMO her, a na základě analýzy jejich odpovědí (a s pomocí vědecké literatury) byl zhotoven první dotazník, jehož vyplněním (za tímto odkazem) pomůžete k dosažení potřebné relevance celého průzkumu. V rámci výzkumu chtějí mladí vědci vyzpovídat totožné hráče a hráčky celkem třikrát s odstupem šesti měsíců. Logicky, když chtějí zkoumat změny přístupu hráčů k MMO hrám v čase.
Pokud jde o motivaci vědců pouštět se do výzkumu primárně v oblasti MMO her, stojí v popředí snaha komplexně prozkoumat a popsat pozitivní i negativní stránky tohoto fenoménu. Mimo jiné vědci doufají, že se jim podaří zmírnit paniku, která zachvacuje rodiče, jejichž děti tráví čas u počítače. K tomu jim lze jedině popřát hodně štěstí.
Nyní už máte všechny potřebné indicie k tomu, abyste v plnění dotazníku přinejmenším zvážili. Ještě jednou připomínám, že ho najdete za tímto odkazem. Kdybyste marně hledali odpovědí na otázky, které se vám okolo průzkumu honí hlavou, obracejte se na Katku Škařupovou (skarupov(zavináč)fss.muni.cz), potažmo se poohlédněte po Facebookové stránce projektu.