Quantcast
Channel: Zpravodajství
Viewing all articles
Browse latest Browse all 50809

Vysoký úřad prezidenta Spojených států amerických byl použit k podpoře plánů na zničení svobody Ameriky 1/2

$
0
0
V roce 1961 Kennedyho administrativa nařídila vypracovat "přísně tajnou" studii, jejímž cílem bylo zjistit, jakým problémům by musely Spojené státy čelit, kdyby svět přešel z válečné éry do zlatého věku míru. Jinými slovy, zjistit, jak přivést Ameriku do Nového světového řádu. Do roku 1963 byla vybrána skupina specialistů. Tato studijní skupina se skládala z patnácti odborníků v různých akademických disciplínách, kteří byli vybráni, aby vypracovali odborné posudky ve svých oborech.

Ve stejném roce, kdy byl zadán úkol vypracovat "přísně tajnou" studii, v roce 1961, Ministerstvo zahraničí vydalo publikaci (#7277) nazvanou "Freedom From War, The United States Program for a General and Complete Disarmament in Peaceful World" (Osvobození od války, Program Spojených států pro všeobecné a úplné odzbrojení v mírovém světě). Tato publikace popisuje třístupňový program na odzbrojení americké armády, zrušení vojenských základen a zřízení armády Organizace spojených národů. Tato "armáda" by byla celosvětovou policejní silou, která by byla používána jako "síla pro udržování míru" na celém světě. Tento plán zahrnoval, že "všechny zbraně hromadného ničení" budou odstraněny s výjimkou těch, které "budou požadovat mírové síly OSN" (str. 12, 1. paragraf). Aby byl "udržen mír, všechny státy znovu potvrdí své závazky, vyplývající z Charty OSN, zdržet se hrozby použití jakéhokoli druhu ozbrojené síly" (str. 16, 8. paragraf). Aby byla zajištěna podpora Charty OSN, bude muset být průměrný občan odzbrojen, aby se nemohl bránit proti těmto "udržovatelům míru". Nemusíte příliš číst noviny, abyste věděli, že síly OSN jsou používány jako "udržovatelé míru" po celém světě, odzbrojují se lidé, aby se nemohli bránit proti tyranským vládám. Citujme Sarah Bradyovou, předsedkyni Handguncontrol, Inc., "Náš úkol vytvořit socialistickou Ameriku může uspět jedině tehdy, když ti, kteří by nám mohli vzdorovat, budou odzbrojeni."

Také bych chtěl poukázat na zajímavé věci, které se přihodily v polovině 60.let: Protesty proti válce ve Vietnamu. Protesty proti jaderným zbraním. Demonstrace za redukci zbraní... Většinu těchto protestů uskutečnili vysokoškolští studenti. Mnozí, kteří promovali, se stali lékaři, právníky, lidmi v politice a dokonce prezidenty.

V roce 1963, ve stejném roce, kdy byli vybráni specialisté pro tuto "přísně tajnou" studii, prezident John F. Kennedy učinil ohromující prohlášení. 13. listopadu, když hovořil na Columbově univerzitě, prezident Kennedy prohlásil, "Vysoký úřad prezidenta Spojených států amerických byl použit k podpoře plánů na zničení svobody Ameriky a dříve než tento úřad opustím, musím občany informovat o této nepříjemné situaci." O deset dní později byl na prezidenta Johna F. Kennedyho spáchán atentát.

Studie byla dokončena v roce 1966. Prezident Johnson vydal příkaz, že zpráva nesmí být nikdy zveřejněna kvůli povaze závěrů, k nimž zpráva došla. Účelem této zprávy bylo zjistit, co by obnášelo, kdyby byl ve Spojených státech zaveden Nový světový řád. "Odborníci" rozhodli, že americký lid není dostatečně inteligentní na to, aby pochopil, co pro něho připravil "Velký Bratr"; a co "Velký Bratr" bude muset udělat, aby toho dosáhl. Kdyby pravda vyšla najevo příliš brzy, byl by americký lid schopen to zastavit.

Citujme přímo z titulní strany této zprávy: (3. paragraf) "Z důvodů neobvyklých okolností, za nichž byla vytvořena tato skupina, a z důvodu povahy jejích zjištění, nedoporučujeme, aby tato zpráva byla uvolněna ke zveřejnění... takový čin by nebyl v zájmu veřejnosti... laický čtenář, nezasvěcený do požadavků vyšší politické nebo vojenské zodpovědnosti, by si chybně vykládal účel tohoto projektu a jeho záměr... Naléhavě žádáme, aby pohyb této zprávy byl přísně omezen pouze na ty, jejichž zodpovědnost vyžaduje, aby byli seznámeni s jejím obsahem..." Na ty, jejichž zodpovědnost vyžaduje, aby s ní byli seznámeni? Jsou to lidé, kteří pracují na tom, aby nás přivedli do Nového světového řádu?

Jeden z mužů, kteří byli zapojeni do studie, se rozhodl tuto zprávu uvolnit pro širokou veřejnost. Učinil tak s velkým osobním rizikem, přičemž použil jméno John Doe. Pan Doe musel věřit, že americký lid je dostatečně inteligentní na to, aby se dokázal rozhodnout, jestli chce ztratit svoji svobodu výměnou za "zlatý věk míru". Poté, co pan Doe uvolnil tuto informaci, establishment se této zprávy zřekl a prohlásil ji za smyšlenku. Mnoho kopií této zprávy nezbylo. Některé knihovny kopie měly a stálo by za to se o tom přesvědčit. To by samo o sobě bylo důkazem, že zpráva není smyšlenka.

V této zprávě jsou použity a opakovány velmi zajímavé termíny. Mezi ně patří: "obecná podmínka míru", "nahrazení funkce války", "záchrana druhu" (člověka), "přechod k odzbrojení", "sociální kontrola", "selektivní kontrola populace", "celková kontrola populace" a "ztráta národní suverenity".

Proklamovaný účel této zprávy (uvedený v 1. paragrafu na titulní straně) je: "uvažovat o problémech spojených s eventualitou přechodu k obecným podmínkám míru a doporučit procedury, jak se s touto eventualitou vypořádat."

Pokusíme se shrnout základní poselství této zprávy. Tato zpráva se v zásadě zabývá "funkcemi války" a jak tyto "funkce" nahradit jinými alternativami, aby mohl být nastolen celosvětový mír a bylo zajištěno přežití druhu (člověka).



ZPRÁVA ZE ŽELEZNÉ HORY

Úvod této zprávy ukazuje několik zajímavých postřehů, jež tato skupina zaznamenala během svého dvou a půlletého studia. Kdyby nastaly "podmínky pro světový mír" (3. paragraf), změnilo by to sociální struktury všech národů světa. Ve světě se dosud nepřihodilo nic, co by se dalo srovnávat s tím, co by v takovém případě nastalo. Podotýkají, že důsledky celosvětového míru by byly dalekosáhlé. Nejen ekonomika, ale byly by dotčeny také všechny ostatní aspekty života společnosti. Týkalo by se to rovněž "politických, sociologických, kulturních a ekologických" aspektů. Důvodem, proč tyto aspekty zahrnuli do své studie je to, že svět (v té době) byl absolutně nepřipraven pokrýt všechny požadavky, které by vzešly v těchto oblastech v případě situace celosvětového míru. Na konci zprávy doporučují uskutečnit taková opatření, o nichž věří, že jsou "praktická a nutná" (6. paragraf).

Těchto 15 expertů v první části prohlašuje, že ve své studii jsou zcela objektivní (první část, 5. paragraf). Vyvíjeli "nepřetržitě uvědomělé úsilí" rozeznávat hodnoty "dobra" a "zla". Připouštějí, že to nebylo snadné, ale mohou zodpovědně říci, že v minulosti nikdy nebylo v tomto směru vyvinuto tolik úsilí. Předešlé studie míru braly v úvahu následující věci: "...důležitost lidského života, nadřazenost demokratických institucí, co největší 'dobro' pro co největší počet lidí, 'důstojnost' jednotlivce, požadavek maximálního zdraví a délky života..." Tito experti nikoli. Místo toho se pokusili "...aplikovat standardy fyzikální vědy..." a pokračují citováním Whiteheada, který řekl, "...ignoruje ocenění všech hodnot; například všechny estetické a morální hodnoty."

Jinými slovy, v této zprávě vůbec nejsou brány v úvahu věci, jako je myšlenka lidských práv a hodnota lidského života. Navrhují postupy a všechny problémy se snaží řešit, aniž by brali v úvahu lidi, jichž se to týká. V této zprávě, jak uvidíte, jsou lidské bytosti degradovány na stádo zvířat.

Čtvrtá část je zajímavá (Válka a mír jako sociální systémy). Zdůrazňují, že války nejsou způsobeny mezinárodními konflikty zájmů (7. paragraf). Dále poznamenávají, že "...dělání válek, aktivní nebo zamýšlené, je věcí života a smrti, a z širšího hlediska je nástrojem sociální kontroly..." V šestém paragrafu stejné části se říká, že "hrozby" pro "národní zájmy" jsou vytvářeny nebo akcelerovány, aby "se střetly s měnícími se potřebami systému války." To bude podrobněji rozebráno v další části, kde diskutují o "funkcích války" (pátá část). Dále uvedeme funkce války a její mírové náhrady.

FUNKCE VÁLKY/ NÁHRADY FUNKCÍ VÁLKY

Jak už bylo řečeno, v páté části vyjmenovávají funkce války a v šesté části pak její mírové náhrady. Pokryty jsou tyto oblasti: ekonomika, politika, sociologie, ekologie, kultura a věda. Všechny tyto oblasti jsou ovlivněny "funkcemi války", a tak museli najít "náhrady za funkce války", aby mohl být udržen mír.

EKONOMICKÉ

Jednou z "funkcí války" je to, že používá organizované násilí k obraně "národních zájmů". Věří, že pro válečné zřízení je nutné "vytvářet potřebu koncentrování sil" (část pátá, 2. paragraf).

Další důležitou funkcí války je to, že způsobuje plýtvání. Toto plýtvání je prostředkem redukce nadbytku. Také vytváří pracovní příležitosti a průmyslový pokrok. Válka v podstatě stimuluje ekonomiku. Osmý paragraf tvrdí, "Je a byla (válka) nezbytným ekonomickým stabilizátorem moderních společností."

Ekonomická alternativa, která je schopna nahradit válku, musí splňovat dvě kritéria: musí při ní docházet k plýtvání a musí fungovat vně normálního zásobování a požadavků systému. Vypracovali seznam programů sociálního zabezpečení, jako je zdravotní péče a bydlení. Ale poznamenávají, že změna vojenských výdajů na výdaje na sociální zabezpečení má své slabiny, pokud nebude fungovat jako armáda, jako "předmět svévolné kontroly" (12. paragraf). Tato kontrola bude spočívat v budování (sociálních zařízení, zdravotních středisek), které může být urychlováno nebo přerušováno v závislosti na potřebách stabilní ekonomiky. Další alternativou by mohly být série "obrovských programů výzkumu vesmíru" (13. paragraf).

POLITICKÉ

Jednou z funkcí války v politickém smyslu je, že válka je "synonymem pro národnost" (2. paragraf). Válka měla podstatný význam, když národy existovaly na sobě nezávisle. A tak s příchodem míru národy ztratí svou suverenitu.

Takže náhradou za funkci války v politickém smyslu musí být něco, co nebude slučitelné s národní suverenitou. Národy mohou dále existovat v "administrativním smyslu" (2. paragraf). Ale musí zde být instituce, jako je "Světový soudní dvůr nebo Organizace spojených národů", které budou mít opravdovou autoritu.

Jednou z věcí, které byly brány v úvahu, bylo generovat určitý typ vesmírného nebezpečí. Bylo jim však jasné, že "...ani ten nejambicióznější a nejnerealističtější vesmírný projekt nemůže sám o sobě generovat věrohodné věčné nebezpečí..." (7. paragraf). Dokonce ani "případy létajících talířů" nebyly dostatečnou výzvou k sjednocení "...lidstva proti nebezpečí zkázy způsobenému 'tvory' z jiných planet..."

Efektivní náhrada za válku by vyžadovala vytvořit "alternativní nepřátele" (7. paragraf). Pokračují a říkají, že "obrovské znečištění životního prostředí" může eventuálně nahradit masovou zkázu jadernými zbraněmi jako "hrozbu přežití druhu" (myšleno lidského). V osmém paragrafu říkají, že "...Znečištění vzduchu a základních zdrojů potravy a vodních zdrojů je již velmi pokročilé." To by se na první pohled mohlo zdát slibné. Ale oni pokračují: "podle současných indikací to bude trvat generaci nebo generaci a půl než znečištění životního prostředí, jakkoli silné, se stane dostatečnou hrozbou v globálním měřítku..." Jinými slovy, znečištění životního prostředí může nabídnout řešení, jak se zbavit nadbytečné populace bez vyvolání jaderné války; a již se to děje, ale bude to trvat ještě generaci nebo generaci a půl, než bude dosaženo žádoucího cíle. Pokračují vysvětlováním, že rychlost znečišťování životního prostředí lze "zvyšovat selektivně" (9. paragraf). Kdyby zde došlo k "modifikaci existujících programů" na zabránění znečišťování, mohlo by to urychlit proces, který toto řešení učiní věrohodným.

Desátý paragraf zdůrazňuje skutečnost, že ačkoli se někteří zmínění alternativní nepřátelé mohou zdát nepravděpodobnými, je jisté, že se musí najít alespoň jeden. Musí být "...věrohodný co do kvality a velikosti, jestliže má přechod k míru probíhat bez rozpadu společnosti. Převedeno do běžné řeči - to znamená, že se musí najít určitý druh "katastrofy", která sjednotí národy pod jednu střechu.

SOCIOLOGICKÉ

Funkcí války v této oblasti, podle autorů této zprávy, je urazit lidskou inteligenci. Ve třetím paragrafu rozebírají fakt, že vojenská služba má ve společnosti "vlasteneckou" prioritu. Této myšlenky je třeba využít pro vlastní účely. Může být použita jako "...zařízení pro kontrolu nad nepřátelskými, nihilistickými a potenciálně rušivými elementy společnosti v přechodu. Odvod (ve významu do vojenské služby) může být opět obhájen, a to zcela přesvědčivě, jako 'vojenská' nezbytnost." Ve čtvrtém paragrafu se říká, že "...ozbrojené síly v každé civilizaci poskytují státem podporované útočiště pro 'nezaměstnatelné'..." Pokračují komentářem, že nahrazení této "funkce války" musí "obsahovat reálné riziko osobní zkázy..." Jestliže náhrada neposkytuje věrohodnou hrozbu smrti, potom nemůže sloužit jako "sociálně organizační funkce války." (12. paragraf)

V náhradách za funkci války existují dvě kritická kritéria. Aby bylo možné vytvořit stabilní společnost ve světě míru, je třeba splnit dvě následující podmínky: najít efektivní náhrady za vojenské instituce, které neutralizují destabilizující elementy společnosti a věrohodnou motivaci, která zajistí soudržnost společnosti, což je základní způsob, jak přizpůsobit lidské chování potřebám společnosti (1. paragraf). Jedním z možných řešení, jak kontrolovat "potenciální nepřátele společnosti" (6. paragraf), by bylo znovu zavést otroctví. Tvrdí, že "tradiční asociace otroctví" by nás neměly oslepit, protože "... by bylo přizpůsobeno pokročilým formám organizace společnosti..." Konstatují, že "morální a ekonomické hodnoty Západu" nejsou slučitelné s otroctvím. Ale je možné vyvinout "...důmyslnou formu otroctví..." která může být "absolutně základním předpokladem pro kontrolu společnosti ve světě míru..." Jsou toho názoru, že prvním "logickým" krokem by mohlo být "zavedení určité formy 'univerzální' vojenské služby."

V sedmém paragrafu poznamenávají, že "alternativní nepřítel musí představovat bezprostřední, hmatatelnou a přímou hrozbu zkázy." Tento nepřítel musí ospravedlnit placení "krvavé daně" v širokém poli lidských zájmů. V osmém paragrafu pokračují slovy, "...zanedbatelné skutečné obětování života; konstrukce moderních mytologických nebo náboženských struktur by pro tento účel v naší éře představovaly těžkosti, které musíme brát v úvahu." Dále diskutují vývoj "krvavých her" (9. paragraf), aby bylo možné efektivně kontrolovat agresivní impulsy jednotlivce. Aby to bylo realistické, mohly by být rituály tohoto typu "socializovány" podobně, jako španělská Inkvizice a "procesy s čarodějnicemi" v historických obdobích. Účelem by bylo "očištění společnosti" a "bezpečnost státu". Ačkoli takové věci mohou být problematické, jsou "...mnohem méně fantastické než toužebné představy mnoha plánovačů míru, že trvalé podmínky míru mohou být nastoleny bez nejusilovnějšího zkoumání každé možné náhrady za podstatné funkce války." Uvažovali o tom "ve smyslu" hledání "morálního ekvivalentu války Williama Jamese."

EKOLOGICKÉ

Tato "funkce války" je předkládána pro člověka velmi degradujícím způsobem. Začíná v prvním odstavci slovy: Člověk jako ostatní zvířata..."Člověk je snížen na úroveň zvířat. Pokračují komentářem, že "Aby zabránil nevyhnutelným historickým cyklům nedostatku potravin, postneolitický člověk zabíjí nadbytečné členy svého vlastního druhu pomocí organizovaného válčení." Ještě dál zacházejí v druhém odstavci, kde je člověk "do určité míry" srovnáván s krysami. Je to proto, že zabíjí svůj vlastní druh.

Jednou z funkcí války, tvrdí, "je zajistit přežití lidského druhu." (3. paragraf) Pokračují a říkají, že v přírodě přežívá nejschopnější; "druhořadý" zmizí. Ve válce je tato funkce převrácená, protože ti, kdo bojují a umírají během války, jsou obecně "biologicky nejzdatnější jedinci." V šestém odstavci se tvrdí: "Konvenční metody válčení by se téměř jistě ukázaly jako neadekvátní pro účel redukce konzumující populace na úroveň, která je slučitelná s přežitím druhu." Druhem se zde samozřejmě myslí člověk. Takže pomocí konvenčního válečnictví není možné zabít dostatečné množství lidí. V sedmém odstavci pokračují, že "Druhým významným faktorem je účinnost moderních metod masové zkázy. Dokonce i kdyby jejich použití nebylo nutné z důvodu světové populační krize, nabízí se, možná paradoxně, první příležitost v dějinách člověka k zastavení zpětných genetických účinků přirozeného výběru pomocí války."

Předkládají několik zajímavých nápadů pro "náhrady funkcí války". Jelikož válka způsobuje nedostatek, jenž působí jako "selektivní kontrola populace", věří, že náhrady za tuto funkci "by měly být poměrně jednoduché (1. paragraf). Věří, ža i kdyby válka nebyla "geneticky progresivní", nemůže být "jako systém hrubé kontroly populace za účelem záchrany druhu" zcela vyloučena.

Věří, že "univerzální požadavek" plození může být redukován na "umělé oplodnění, které bude adekvátní náhradou kontroly úrovně populace. Početí a embryonální růst by probíhaly za laboratorních podmínek. Tento typ "reprodukčního systému" by měl tu výhodu, že by byl "přístupný přímému eugenickému řízení". (To zní jako Brave New World.) Když byla psána tato zpráva, byly dělány kroky k totální kontrole početí pomocí různých všudypřítomných pilulek, které měly být přidávány do zdrojů vody nebo do určitých základních potravin. Tyto prostředky byly vyvíjeny týmy experimentálních biologů v Massachusetts, Michiganu, Kalifornii, Mexiku a v SSSR (4. paragraf)

Uvědomují si, že toto řešení nemůže přijít, dokud ještě existují války. Důvod? "...Nadbytek populace je válečný materiál." (5. paragraf) Dokud zde existuje i "vzdálená možnost války", společnost "musí udržovat přebytečnou populaci" i v případě, že to má vliv na ekonomiku.

Copyright (c) 1999. VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

Z angličtiny přeložil: Ladislav Kopecký

Viewing all articles
Browse latest Browse all 50809