...krátené...
Je dosti obtížné vytušit, co přesně se v tuto chvíli honí v hlavě loutkovodičům nového světového řádu nebo americkým vojenským plánovačům. Některé náznaky jsou však patrné.
Zaprvé, je třeba pochopit, že vedení - regionální nebo státní - nebude v budovaném světě tolerováno. Usilovně se pracuje na rozpadu zemí a území na formace o minimálních rozměrech, řízené permanentně válčícími, co možná nejvíce kriminalizovanými skupinami. Příkladů tohoto trendu je hodně - drogová mafie řízená H. Thaci v Kosovu, Al-Káida, Muslimské bratrstvo, mládežnické hnutí 6. dubna, či Kefaya na Velkém Středním východě.
Zadruhé, teorie ovládání prostřednictvím chaosu je široce aplikována ve vojenském plánování (14). Cílené útoky na vysoce citlivou infrastrukturu budou vyvolávat rozpad a spontánní přeskupování výsledných formací. Tento přístup hrál ústřední roli ve vojenském plánování NATO od agrese proti Jugoslávii v r. 1991 a byl aplikován v Afghánistánu a Iráku, jakož i v Libyi a Sýrii. Přesněji řečeno, arabské jaro bylo jedním velkým případem ovládání prostřednictvím chaosu.
Zatřetí, součástí obrázku je, že světová ekonomika byla decimována ekonomickou krizí od r. 2008. Evropská ekonomika se hroutí a americký dolar je stále fiktivnějším (15). Zajímavé je, že ředitelka MMF Christine Lagarde na konferenci MMF a Světové banky 12-13. října řekla, že "bez růstu je budoucnost globální ekonomiky ohrožena, a možná největší překážkou budou obrovské veřejné dluhy, které nyní představují ve vyspělých zemích v průměru 110% GDP, což představuje prakticky válečnou úroveň" (16).
Začtvrté, Velký Střední východ je jevištěm intenzivní regionální řevnivosti. Někdy jde o spory mezi jaderně vyzbrojenými zeměmi, nebo zeměmi se silnými jadernými ambicemi, tedy mezi Iránem a Izraelem či Indií a Pákistánem. Další mají kořeny v náboženství, které bylo výrazným faktorem při tvorbě zemí a konfliktů na Středním východě. Zde jsou hráči šíitští a sunitští muslimové, plus skupiny salafistické odnože islámu. Příspěvek náboženství k politickému terénu nebyl stratégy Washingtonu, kteří plánovali americké vpády do arabského světa, nikdy přehlížen (2, 10), a zvolili se vsadit během arabského jara silně na své wahhabistické partnery.
Irán, regionální vůdce se značnou vojenskou silou, pevnou ekonomikou, silným jaderným sektorem, působivými energetickými zdroji a jadernými ambicemi je středobodem dnešní geopolitiky na Středním východě. Coby bašta šíitského islámu na Středním východě je Irán sevřen v permanentním konfliktu s Izraelem, zemí svázanou s USA.
Dokonce i pečlivě vykalkulované "chirurgické" útoky na íránská jaderná zařízení by jako vyprovokovaly totální válku v regionu, tak způsobily, že by se nepřátelství šířilo dále a dostávalo by se na hranici počátku třetí světové války. Reakce Iránu na agresi by byla tvrdá a není pochyb, že nejen Izrael, ale také všechny země Středního východu s americkými vojenskými základnami na svém území, s otevřeným vzdušným prostorem pro NATO, či jinak spolupracující se západem by se staly cílem použití síly. Boje by se okamžitě přeměnily na jakousi náboženskou válku, ve které by šíitští muslimové bojovali s židy a wahhabisty. Je možné, že by se sunitští muslimové - z Afghánistánu a Pákistánu - poprvé v historii postavili na stranu íránských sil šíitského islámu, v důsledku sdílené nenávisti k USA.
Zájmy Ruska, Číny a Evropy budou nevyhnutelně dotčeny, pokud tento konflikt propukne. Čína a Evropa se dostanou pod tlak v důsledku kombinovaných účinků narušení dodávek energetických zdrojů a přílivu uprchlíků. Ani Rusko, ani Čína by nebyly schopny předstírat, že, z jejich pohledu, jsou všechny výsledky války stejnoměrně přijatelné. Buď, k výhodě Moskvy a Pekingu, USA hru prohrají, nebo porážka Iránu odpálí rozbušku na Kavkaze a ve střední Asii, což způsobí, že Rusko přijde o kontrolu nad východní Sibiří, a Rusko a Čína budou mít zablokované své zásobovací trasy. Navíce ruské území není imunní vůči evropskému raketovému štítu, a čínské území vůči možným útokům provedeným z Pacifiku, Japonska a Jižní Koreje, plus akcím Indie, země, která by musela v konfliktu zuřícímu v blízkosti svých hranic zaujmout postoj, a stala by se pravděpodobně nepředvídatelnou.
Válka, pokud začne, v dlouhodobém horizontu způsobí rozpad regionu podél výše zmíněných krvavých hranic. Ti, kteří jsou skutečně zodpovědní za globální ekonomický propad - americké Federální rezervy atd. - budou schopni se ohánět přesvědčivými alibi, zatímco svět bude válčit o energetické zdroje. Válka na celém Velkém Středním východě vyšle záplavovou vlnu nepokojů do celé Euroasie (evropské vlády již podnikají opatření, předjímaje co se stane (17)), což vytvoří podmínky pro likvidaci státu jako takového v lokomotivách Evropy - Německu a Francii (např. viz 18).
Žel tento scénář nepatří jen do říše fantazie. V Izraeli je bičován strach, že je pozdě na zničení íránského jaderného programu, aby Teherán nezískal jaderné zbraně. Obama potřebuje vypadat v oblasti zahraničních záležitostí svalnatě, aby udržel své voliče a sponzory šťastnými. Říjen 2012 může být proto časem, kdy válka vypukne (19). Mezitím globální elita přemýšlí, jak se zbavit velké části světové populace a jak planetu zcela zprivatizovat, a velká válka se pro obojí hodí skvěle (20).
Co se týká USA, ani ty nejsou u nepřípustnosti vedení v dnešním světě výjimkou. Tato země se posunuje stejným směrem, jako všechny ostatní, a vyvolané přírodní katastrofy a genocida vůči nejméně 40% populace zdevastují USA podobně, jako velká válka (21).