Quantcast
Viewing all articles
Browse latest Browse all 50956

Radičová na Rothschildovej konferencii

EPJ měl krtka uvnitř nedávné konference Rothschildů. Konference se konala dne 21. až 22. června 2012 v Bratislavě na Slovensku.
Zde je zpráva od krtka EPJ, který se zúčastnil celé konference:

První mluvčí
Iveta Radičová
Bývalá premiérka Slovenska (do března 2012)
Zejména zdůraznila konflikt mezi "zodpovědnými" a "nezodpovědnými" zeměmi EU a potřebu udržet je na stejné lodi, aby se vztahy dále nezhoršovaly.
její závěr byl, že krize nesprávně ocenila rizika (Řekl bych, že "nesprávně oceněná rizika" bylo to, co vedlo ke krizi) a to vedlo ke "ztraceným rokům" a použila příklad konstantní devalvace španělského peseta, před-eura, jako ukázku toho, čemu musí být EU zmocněna, aby zabránila (Hmm, to by mě zajímalo jak?)
Její závěr byla horlivá výzva po "více evropské unii" jako jedinému způsobu, jak zabránit válkám v Evropě.

Druhý mluvčí
Mark Robinson
Ředitel Equities and Strategy, WOOD & Company
jeho poselství bylo hlasité a jasné. Jeho projev byl vášnivou lobby pro centralizaci moci v Evropě. Tvrdí, že EU potřebuje "skutečnou centrální banku" s "opravdovou pravomocí centrální banky". Nicméně je podle Robinsona nejdůležitější vytvoření silné fiskální unie. Poznal, že voliči stále mají moc toto zastavit ve volebních místnostech a bojí se, že to "lidé" zastaví, ale také vyjádřil přesvědčení, že elity fiskální unii protlačí co nejdříve. I když možná zvolení Hollandeho byl mírný krok zpět, tak nejde o nic, co by nemohlo být překonáno. Skutečné obavy byly z řeckých voleb a síly pro centralizaci byly v důsledku nedávných řeckých voleb značně posíleny.

Třetí mluvčí
Thomas Gerhardt
Ředitel Emerging Markets & Commodities Division, Edmond de Rothschild Asset Management
1) Čína
Růst EPS neexistuje, ale HDP pokračuje v růstu. 45 až 58% HDP tvoří státní investice do "konstrukcí", jako například železnice, nádraží, bydlení, přístavy, atd.
Závěr: V Číně se vyskytuje fantomový růst HDP. Opakově poznamenal, že by se velké ekonomické problémy mohly brzy stát realitou, pokud nebudou brzy zahájeny reformy. Úroveň investic do "konstrukcí" jsou příliš vysoké a uměle nafukují čísla.
2) Ostatní rozvíjející se trhy
Investice do "spotřeby" v Číně.
V Indonésii je vysoko na Mitra Adiperkasa.
V Mexiku je velmi horko Asur, provozovatelovi letišť, a Banorte, nejzdravější obchodní bance.
Keppel Corp je velmy pevný.
Cena ropy půjde nahoru.

Čtvrtý mluvčí
James McGregor
Americký autor, novinář a podnikatel, Peking
Téma: Čína
Tento chlápek byl zábavný:
"Kocovina přichází" zejména s 58% HDP, které tvoří vládní investice.
Komunistická strana je jako General Electric + Tajná společnost; např. vnitřně podporují inhouse a trpí šarvátkami a klikami.
"Současný čínský model nefunguje."
Banky ovládají státem vlastněné podniky, které tvoří 50% ekonomiky a zastavují reformy, které by se skládaly z omezení zbytečných investic do infrastruktury a bydlení.
Čínská demografie bude velmi, velmi špatná díky úspěchu politiky jednoho dítěte.
Závěr: "Číno, reformuj, nebo zemři"

Pátý mluvčí
Anna Stupnytska
Makroekonom a výkonný ředitel, Goldman Sachs Asset Management
Můj dojem byl, že šlo o nejméně realistického mluvčího. Spousta věcí, které řekla, prostě nedává smysl, když se díváte na realitu našeho současného ekonomického a politického klimatu.
62% světa je rozvinutá, 25% v růstu a 13% na začátku nebo na hranici.
Rostoucí země jsou: Mexiko, Korea, Turecko, Indonésie, Brazílie, Rusko, Indie a Čína.
Další 11 zemí, která má na seznamu Goldman Sachs, má nejlepší růstový potenciál, jde o Bangladéš, Egypt, Írán, Nigérii, Pákistán, Filipíny, Mexiko, Turecko, Indonésii, Vietnam a Koreu.
Nevím, jestli je ten seznam pravdivý. Existuje několik chyb (Pákistán), skoro chyb (Egypt), nebo ty, které by mohla roztrhat válka (Írán).
"Čína do roku 2020 poroste o 7,5%" i když ve třetím a čtvrtém kvartálu roku 2012 to bude "lehčí" růst.
Akcie EU
Španělsko je podhodnoceno, CAPE má na 4,7, spadlo z předchozích 18,1. Rusko by bylo další vynikající koupe nebýt korupce. CAPE Ruska je 5,8, kleslo o 60% a je momentálně jednou z nejsilnějších ekonomik s přebytkem rozpočtu a poměrem dluh/HDP na 8%.

Šestý mluvčí
Alexandre Adler
Historik a novinář, specialista v oblasti mezinárodních vztahů
"Vše co Goldman Sachs říká dvakrát zkontrolujte, protože je z toho spousta na nic."
BRIC (Brazílie, Rusko, Indie a Čína) jsou na cestě dolů. Možnou výjimkou je Rusko, protože má zralou ekonomiku a silná čísla.
Mexiko poroste v důsledku rostoucího napojení na Severní Ameriku a investice a případně díky de facto "Severoamerické unii" (i když její existence není jistá).
Turecko a Indonésie jsou lepší než Čína. "V Číně dochází ke zlomu", čínský yuan bude nucen být konvertibilní a volně plovoucí. Mohl by následovat chaos.
Pákistán je zkrachovalý stát.
V Íránu válka nebude. Ahmadínežád příští rok v klidu odejde a umožní rozkvět demokracie. Ajatolláh bude nakonec pryč a konflikt se Západem bude vyřešen.
Španělsko - banky budou zachráněny činností Latinské Ameriky. Potřebují více vyvážet, aby zachránili ekonomiku.
EU vytvoří "bankovní unii" a společnou rozpočtovou politiku (fiskální unii). Je potřeba rozvíjet trh a začít opět vzkvétat (jako to už dělá Německo).
"Historie a ekonomika jsou dvě větve téže vědy, lidské vědy. Makroekonomie je BS, nevztahuje se na skutečný život."

Mezi nejdůležitější závěry, které mám založené na rozhovorech a přednášejících, jsou:
1) Evropská unie vytvoří fiskální a bankovní spojení a suverenita Evropy bude pryč. To znamená, že se elity bojí vůle populace a ví, že můžou být zastavenu ve volebních místnostech, pokud svůj plán co nejdříve neprotlačí.
2) Čína je naprosto v háji.
3) Válka s Íránem nebude. V roce 2013 Ahmadínežád pokojně odejde a umožní demokratický proces. Ajatolláh nakonec odejde. Problém vyřešen.
Je opravdu úžasné, jak moc jsem souhlasil s analýzou, kterou jsem četl na EPJ.

Poznámky z konference Rothschildů
21. a 22. červen 2012
Bratislava
Konference začala krátkým úvodem o rodině Rothschildů. Obzvláště zábavné je jejich motto "humanismus s kapitalismem". Jo, to určitě.

Image may be NSFW.
Clik here to view.

Když jsem před rokem a několika měsíci žádal po mluvčím vlády, aby se mi vyjádřil k otázce, jak obvyklé je to, že česká a izraelská vláda zahajuje tradici společných jednání, dostalo se mi odpovědi, že je to jev v diplomacii vcelku normální a že podobné společné jednání vede česká vláda například se Slovenskem.

"Podobné mezivládní konzultace existují i mezi Českou republikou a Slovenskem. Konat se měly 24. října 2011 v Červeném kameni na Slovensku," odepsal mi tehdy mluvčí vlády Ján Osúch s tím, že jen kvůli turbulencím na slovenské politické scéně (euroval a pád vlády) bylo jednání na poslední chvíli odloženo.

Odloženo až na letošní říjen. Byl jsem docela překvapen, když jsem nyní náhodou narazil na tiskovou zprávu vlády, podle které se společné zasedání české a slovenské vlády se uskuteční 29. října 2012 v Uherském Hradišti a v Trenčíně.

"Historicky první česko-slovenské mezivládní konzultace budou vedeny předsedy vlád obou zemí Petrem Nečasem a Robertem Ficem a zúčastní se jich všichni členové obou vlád," píše se v tiskové zprávě. Historicky první...

Co z toho plyne? O tom, jak je společné zasedání vlád dvou zemí běžné, svědčí fakt, že vlády ČR a SR budou jednat poprvé za 19 let až nyní. A to jsou to sousední země, země bývalé federace. Národnost, která je podle výzkumů veřejného mínění nám, Čechům, stále nejbližší.

A o čem svědčí naopak fakt, že naše vláda se mezitím stihla sejít už na třech společných vládních jednáních s asijskou zemí Izraelem? To nechť si každý odpoví sám...
Máme k Izraeli blíže než ke Slovensku?

Viewing all articles
Browse latest Browse all 50956